Maszynista (m/k) w Österreichischen Bundesbahnen - Austria

Różne lokalizacje w Austrii - req19014

Chcemy podążać nowymi drogami. I tworzyć nowe drogi. Dzisiaj. Na jutro. Dla nas.

Zostań częścią zespołu #TeamOEBB.

Aby wszystkie pociągi transportu osobowego i towarowego przybywały punktualnie na miejsce, pracuje około 6 000 pracowników ÖBB-Produktion GmbH.

„Moja praca ma sens: Łączę ludzi, towary i regiony.“ Christopher, kierujący pojazdem szynowym

Maszynista (m/k) w Österreichischen Bundesbahnen

(różne lokalizacje w Austrii)

Rozpocznij w 2025 roku naukę zawodu jako kierujący pojazdem szynowym. Czy Twoje serce bije mocniej na myśl o lokomotywach o mocy 10 000 KM, które jadą z prędkością do 230 km/h? Jesteś we właściwym miejscu!

Zobacz tutaj, jak wygląda dzień pracy kierującego pojazdem szynowym.

Zadania:

  • W ciągu 52 tygodni zapewnimy szczegółowe szkolenie i przygotujemy do późniejszej pracy.
  • Zdobędziesz doświadczenie podczas jazdy w symulatorze ÖBB oraz przy faktycznej obsłudze pojazdu szynowego.
  • Zapewnimy wszystko co ważne do tej pracy: teorię, praktykę, regulacje bezpieczeństwa.
  • Egzamin pozwoli Ci uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami szynowymi, klasy A i B.
  • Będziesz bezpiecznie, punktualnie i skutecznie dostarczać do celu naszych klientów i towary.

Nasze oczekiwania:

  • Ukończona nauka zawodu i wiek przy rozpoczęciu kursu co najmniej 19 lat.
  • Mężczyźni muszą mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej lub zastępczej.
  • Solidność, niekaralność.
  • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie, aby możliwe było prowadzenie skutecznej i efektywnej komunikacji z naszymi pasażerami i z kolegami z pracy.
  • Dobra kondycja fizyczna, dobry wzrok i słuch.
  • Gotowość do wykonywania zadań roboczych w zmiennych godzinach pracy zmianowej (noc / weekend / dni świąteczne).

Oferta:

  • Oferujemy możliwości rozwoju zawodowego oraz wiele korzysci dla pracowników.
  • Praca z dużą odpowiedzialnością i wysokim stopniem samodzielnego działania.
  • Rozpocznij karierę zawodową jako kierujący pojazdem szynowym. Już po kilku latach możliwa jest dalsza kwalifikacja, np. jako szkoleniowiec jazdy lub instruktor lokomotywy.
  • Dla stanowiska „Kierujący uniwersalnym pojazdem szynowym, młodzi pracownicy” przewidziane jest wynagrodzenie minimalne wynoszące 35 768,32 € brutto/rok. Po ukończeniu nauki zawodu i przy pełnieniu funkcji „Kierujący uniwersalnym pojazdem szynowym” wynagrodzenie wynosi co najmniej 42 735,70 € brutto/rok, przy czym wynagrodzenie powyżej poziomu zbiorowego układu pracy wynosi co najmniej 44 640,82 € brutto/rok.
  • Oprócz tego oferujemy dodatkowe pobory (średnio 500 € brutto/miesięcznie, nie licząc nadgodzin) i roczną premię do 700 € brutto.

Twoja aplikacja:

Proszę aplikować online, dołączając kompletne dokumenty aplikacyjne:

  • życiorys
  • potwierdzenie obywatelstwa lub kopia paszportu
  • świadectwo ukończenia nauki zawodu lub świadectwo maturalne

Jeśli Twoje dokumenty aplikacyjne nas zainteresują, pierwszymi krokami na drodze do twojej przyszłej kariery jako maszynista będą: ukończenie e-learningu i testu wiedzy, udział w dniu selekcji oraz badania psychologiczne i lekarskie.

Kobiety są nieocenioną częścią naszego sukcesu i naszej kultury przedsiębiorstwa. Dlatego szczególnie zapraszamy do aplikowania panie, które przy takim samym poziomie kwalifikacji - przy uwzględnieniu istotnych warunków ramowych wszystkich aplikacji - są przyjmowane w pierwszej kolejności.

Informujemy, że przed podjęciem zatrudnienia konieczne jest przedłożenie zaświadczenia o niekaralności.

Osoba do kontaktu:

W sprawach merytorycznych dotyczących tej oferty pracy prosimy o kontakt z Roumeiką Liedl, +43664/88232356.

Na ogólne pytania dotyczące procesu rekrutacji odpowiada nasz ÖBB Recruiting Team pod numerem telefonu +43 5 1778 97 77888.

Szczegółowe informacje dotyczące procesu aplikacyjnego podane są tutaj.

Benefity

Zaktualizowano w dniu: 11.09.2024 | check_circle Oferta jest aktualna
Stanowisko Maszynista
Branże Transport, spedycja i logistyka
Rodzaj etatu Różne możliwości
Długość zatrudnienia Na czas nieokreślony
Wymagane umiejętności językowe Język niemiecki – Poziom średnio zaawansowany wyższy (B2)
Wynagrodzenie / Warunki płacowe 42 735.70 - 44 640.82 € brutto / rok
Numer REGON ID-4384/11092024
Ogłoszenie dodano dnia 14.08.2024