Manewrowy (m/k) w Österreichischen Bundesbahnen (pełny i częściowy etat) - Austria

Różne lokalizacje w Austrii - req19013

Chcemy podążać nowymi drogami. I tworzyć nowe drogi. Dzisiaj. Na jutro. Dla nas.

Zostań częścią zespołu #TeamOEBB.

Aby w całej Austrii zapewniony był szybki i skuteczny ruch kolejowy, z nowymi odcinkami i dworcami. To zadanie 18 000 pracowników ÖBB-Infrastruktur AG.

Bezpiecznie i punktualnie realizujemy przejazdy z holowaniem oraz manewrowaniem, a także kompleksowo informujemy naszych klientów.

„Moja praca ma sens: wagony, które zestawiam, trafiają do każdego zakątka Austrii.“ Josef, pracownik działu manewru.

Manewrowy (m/k) w Österreichischen Bundesbahnen (pełny i częściowy etat)

(różne lokalizacje w Austrii)

Aplikuj na stanowisko manewrowego. Chcesz rozłączać zestawy pociągowe i zestawiać w nowe? Jesteś we właściwym miejscu!

Zobacz tutaj, jak wygląda dzień pracy manewrowego

Zadania:

  • W ciągu 9 tygodni zapewnimy szczegółowe szkolenie i przygotujemy do późniejszej pracy.
  • W małym zespole będziesz zestawiać składy pociągów. Łączyć wagony, hamować je i zabezpieczać.
  • Będziesz obsługiwać układy techniki bezpieczeństwa, jak zwrotnice i tym podobne.
  • Przez radio będziesz stale w kontakcie i będziesz konsultować się z kolegami z innych zespołów manewru, kierującymi pojazdami i obsługą pojazdową.
  • Będziesz naszym okiem dla oceny jakości na miejscu: Będziesz zwracać uwagę na wady i szkody w pojazdach, na ładunkach i naszych urządzeniach i będziesz je natychmiast zgłaszać.

Twoje kwalifikacje:

  • Tego, czego potrzeba do tej pracy, nauczysz się w ciągu 9 tygodni w jednym z centrów szkoleniowych ÖBB w Wiedniu, Amstetten, Villach lub Graz.

Nasze oczekiwania:

  • Znajomość języka niemieckiego tak dobra, by można było się wystarczająco kontaktować z kolegami przez radio.
  • Korzystnie ukończona edukacja zawodowa lub szkolna (nauka zawodu, szkoła wyspecjalizowana, matura itp.).
  • Gorąco, chłód, wilgoć i przeciągi nie stanowią dla Ciebie problemu i masz dobrą kondycję.
  • Uregulowany stosunek do służby wojskowej lub zastępczej.
  • Gotowość do wykonywania zadań roboczych w zmiennych godzinach pracy zmianowej (noc / weekend / dni świąteczne).

Oferta:

  • Jako nowy pracownik ÖBB przy zatrudnieniu do 31.12.2024 r. - przy spełnieniu warunków ramowych prawa umownego i podatkowego - otrzymasz dodatek początkowy w wysokości 2 x 2500 brutto po rozpoczęciu szkolenia zawodowego.
  • Odpowiedzialne zadania w małym, zgranym zespole od 2 do 6 osób.
  • Dajemy możliwości rozwoju zawodowego i wiele korzyści dla pracowników ÖBB.
  • Dla stanowiska „Przesuwający: nauka zawodu” przewidziane jest wynagrodzenie minimalne 35 768,32 € brutto/rok. Po zakończonej nauce zawodu i przy pełnieniu funkcji „Przesuwający” wynagrodzenie wynosi min. 38 308,62 € brutto / rocznie. Oprócz tego oferujemy dodatki wynikowe średnio 700 € brutto / miesiąc.
  • Sprawdź wynagrodzenie i możliwości rozwoju w dziale manewru.
  • Po zakończeniu nauki zawodu możliwe jest zredukowanie zakresu zatrudnienia odpowiednio do uzgodnień do niepełnego etatu.
  • Przy 12-godzinnym modelu zmianowym w tygodniu roboczym (pon.-nd.) pracuje się tylko 3-4 razy w tygodniu, zyskując dodatkowy wolny czas dzięki rzadszym dojazdom do pracy.

Twoja aplikacja:

Proszę aplikować online, dołączając kompletne dokumenty aplikacyjne:

  • życiorys
  • dyplom - jeśli jest dostępny (nauka zawodu, szkoła wyspecjalizowana, matura itp.)

Jeśli Twoje dokumenty aplikacyjne nas zainteresują, pierwszymi krokami na drodze do twojej przyszłej kariery jako manewrowy będą: ukończenie e-learningu i testu wiedzy, udział w dniu selekcji oraz badania psychologiczne i lekarskie.

Kobiety są nieocenioną częścią naszego sukcesu i naszej kultury przedsiębiorstwa. Dlatego szczególnie zapraszamy do aplikowania panie, które przy takim samym poziomie kwalifikacji - przy uwzględnieniu istotnych warunków ramowych wszystkich aplikacji - są przyjmowane w pierwszej kolejności.

Informujemy, że przed podjęciem zatrudnienia konieczne jest przedłożenie zaświadczenia o niekaralności.

Osoba do kontaktu

W sprawach merytorycznych dotyczących tej oferty pracy prosimy o kontakt z Ivonne Pacheco Radillo, +43664/88331916.

Na ogólne pytania dotyczące procesu rekrutacji odpowiada nasz ÖBB Recruiting Team pod numerem telefonu +43 5 1778 97 77888 .

Szczegółowe informacje dotyczące procesu aplikacyjnego podane są tutaj.

Benefity

Stanowisko Pracownik kolejowy
Branże Transport, spedycja i logistyka, Praca rzemieślnicza i fizyczna
Rodzaj etatu Różne możliwości
Wymagane umiejętności językowe Język niemiecki – Poziom średnio zaawansowany wyższy (B2)
Wynagrodzenie / Warunki płacowe 35 768.32 - 38 308.62 € brutto / rok
Numer REGON ID-4383/11092024